فرایند پذیرش مقالات

به نام ایزد پاک

 با سلام و احترام، تلاش فصلنامه "مطالعات جغرافیایی نواحی ساحلی" بر این است که در کمترین زمان ممکن، آثار ارسالی پژوهشگران محترم را بررسی و نتیجه را به آنها اعلام کند. این مهم بستگی زیادی به رعایت اصول کلی فصلنامه از سوی آنان دارد تا از دوباره کاری ها و در نتیجه افزایش زمان داوری تا انتشار مقاله کاسته شود. از این رو دقت پژوهشگران گرامی در تکمیل همه فرمها و ارسال براساس راهنمای نویسندگان و اصول اخلاقی مجله، باعث تسهیل روند بررسی  و داوری خواهد شد. بنابراین خواهشمند است در تکمیل فرایند ارسال مقاله دقت لازم را داشته باشید. همه فرمهای آنلاین و یا فرمهای تعهدی، الزاما باید در سامانه تکمیل گردد. در بخش نویسندگان فقط به اطلاعات اسامی نویسندگان بسنده نشود و مشخصات کامل نویسندگان، مشخصات دانشگاهی به شکل دقیق بر اساس نمونه مقالات مجله و معادل انگلیسی آن، ایمیل صحیح دانشگاهی و شماره تماس صحیح به دقت درج گردد. هر متنی که نویسندگان در بخش اطلاعات نویسندگان درج می نمایند عینا بعد از پذیرش مقاله در صفحه اول مقاله درج خواهد شد. قوانین Cope که مجله متعهد به تبعیت از آن می باشد اجاز تغییر و اصلاح در اسامی و مشخصات نویسندگان را  در مرحله تایید و انتشار مقاله نمی دهد. بنابراین این احتمال وجود دارد به دلیل عدم تکمیل اطلاعات دقیق نویسندگان مقاله از فرآیند داوری خارج و بایگانی گردد.

لطفا اطلاعات دانشگاهی خود را به شکل زیر وارد نمایید:

نام و نام خانوادگی، تحصیلات، درجه دانشگاهی، گروه آموزشی، دانشکده مربوطه، دانشگاه، شهر، کشور

توجه به این نکته لازم است که نام گروههای آموزشی و بخصوص دانشکده ها در دانشگاههای مختلف متفاوت است، مثلا گروه جغرافیای دانشگاه گیلان در دانشکده ادبیات و علوم انسانی، در دانشگاه تهران در دانشکده جغرافیا و در دانشگاه سیستان و بلوچستان در دانشکده جغرافیا و برنامه ریزی محیطی قرار دارد. بنابراین لطفا اسم دقیق فارسی و انگلیسی گروه، دانشکده و دانشگاه خود را  برابر نام دقیق دانشگاه محل تحصیل یا اشتغال در فرم نویسندگان درج نمایید.

مراحل ارسال و داوری مقاله به شرح ذیل است.

  • عضویت در سایت فصلنامه و دریافت کد کاربری و رمز عبور و پیگیری مقاله ارسالی از طریق آن؛
  •  بارگذاری مقاله در سایت و تکمیل تمام فرمهای آنلاین بخصوص نویسندگان و فرمهای پیوست در راهنمای نویسندگان؛
  • ارسال مقاله مطابق فرایند تعریف شده در سامانه فصلنامه؛
  •  ارسال موارد احتمالی قابل اصلاح در مقاله برای نویسنده/گان؛
  • دریافت و کنترل مقاله نهایی جهت چاپ در مجله توسط مدیریت مجله و نویسنده/گان  و ادامه داوری تا اخذ نتیجه نهایی؛
  •  چاپ الکترونیکی مقاله و امکان دریافت مقاله از طریق سایت مجله.

 (مدت زمان لازم برای بررسی اولیه مقاله های دریافتی توسط سردبیر حداکثر یک هفته می باشد و نتیجه اولیه بررسی در این بازه زمانی از طریق سامانه قابل مشاهده و پیگیری است).

نمودار زیر فرآیند کلی پذیرش مقاله را در نشریه نشان می دهد:

فرآیند پذیرش مقاله